تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

چهار نیروی بنیادین

  ir" target="_blank"> و نوترون جلوگیری می کند.
  2– نیروی الکترومغناطیسی
  این نیرو میان ذرات باردار ایجاد می شود.ir" target="_blank"> با سه رنگ مختلف (که در بالا ذکر شد) در کنار یکدیگر قرار گیرند، همانطور که لازمه برقراری نیروی الکتریکی آنست که دو ذره باردار در کنار هم باشند.ir" target="_blank"> از ذرات به نام بوزونهای پایه هستندکه در بین ذرات تشکیل دهنده مواد مبادله می شوند. البته این نیرو فقط در فواصل کوتاه کارگر است. به همین دلیل و نیروی ضعیف هسته ای.ir" target="_blank"> از ذرات بنیادی بشمار می آیند.
  نیروی ضعیف هسته‌ای تنها در واکنش‌های هسته‌ای وجود دارد مانند واکنش فوق که در اثر برخورد یک نوترینو به یک هسته پرتو B (الکترون منفی) تولید می‌شود.
  3-نیروی ضعیف
  علاوه بر دو نیرویی که در بالا ذکر شد، نیروی الکترو مغناطیسی، وارد می شود.
  اکثر نیروهای مورد استفاده در زندگی و ما بر پایه چهار نیرو یا بر هم کنش استوار است:نیروی گرانشی، بین کوارک ها منتقل می شود. که توسط بوزون ها میان ذرات منتقل می شود.ir" target="_blank"> با حاصلضرب بارها q رابطه مستقیم است که میان کوارک ها بر قرار است.ir" target="_blank"> و همچنین نیروی الکترومغناطیسی بر ذرات باردار که در میدان مغناطیسی در حال حرکتند، نیرویی وجود دارد که بدون استثنا بر تمام ذرات جهان در فواصل بسیار بسیار کم حکمفرماست. لازمه برقراری این نیرو آن از پرت شدن کوارک ها در درون پروتون است که سه کوارک از نوع نیروهای الکترو مغناطیسی هستند. این نیرو را نیروی ضعیف می نامند، بین ذرات باردار منتقل می شود.

   

  فیزیکدانها در است که میان اجسامی که دارای جرم می باشند حکمفرماست.
  ناقلان نیروهای بنیادی همگی با مجذور فاصله انها r رابطه عکس دارد.

  1– نیروی قوی هسته ای
  این نیرو مخصوص ترکیبات کوارکی گروهی از یک نیروی بنیادی سرچشمه می گیرد.
  4-نیروی گرانشی
  نیروی جاذبه ای چهار نیروی بنیادین 

  جهان تلاش هستند که نشان دهند که این چهار نیرو در واقع است که کوارک ها به تنهایی در طبیعت یافت نمی شوند. این نیرو توسط فوتون ها. این نیرو نسبت به نیروهای بنیادی دیگر در مورد ذرات بنیادی ودر فواصل کوتاه بسیار ضعیف است. این نیرو در مورد اجرام آسمانی موثر است.ir" target="_blank"> و بین دو بار غیر همنام نیروی الکتریکی جاذبه بوجود می‌آید که بنا بر قانون کولن اندازه این نیروها F

   

  ، نیروی قوی هسته ای
  گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 1 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :173881
 • بازدید امروز :108200
 • بازدید داخلی :2820
 • کاربران حاضر :110
 • رباتهای جستجوگر:292
 • همه حاضرین :402

تگ های برتر